2024

U vraagt, Evides antwoordt

Waarom maken we deze nieuwsbrief?

September 25, 2024

Evides weet dat onze grootzakelijke klanten behoefte hebben aan meer informatie die specifiek op hen gericht is. Veel van de informatie op onze website is voor particulieren. We merken dat onze grootzakelijke klanten daarom niet altijd weten wat er voor hen geldt en wat niet. Om aan die informatiebehoefte te voldoen, is Evides gestart met deze nieuwsbrief. We zijn ons er van bewust dat de grootzakelijke doelgroep vrij divers is. Productiebedrijven, recreatiebedrijven, waterzuiveringen, zorgcentra, gemeenten, voedingsmiddelenbedrijven en tijdelijke bouwprojecten vallen allemaal binnen deze groep. Evides werkt er hard aan om interessante artikelen aan te bieden die aansluiten bij dit diverse klanttype.

typende handen op laptop

Wat is het verschil tussen grootzakelijke, kleinzakelijke (mkb/zzp) en particuliere klanten?  

Er leven wat vragen over de verschillen tussen onze klanttypen. Het voornaamste verschil zit zich in de facturatie en de communicatie. Als grootzakelijke klant wordt u maandelijks gefactureerd op basis van uw werkelijke verbruik. Dit gaat via de afdeling facturatie zakelijk. Alle andere klanten krijgen een termijnfactuur; zij betalen een voorschot. Een keer per jaar vragen we op wat het werkelijke verbruik is. De klant krijgt een oproep om de meterstand door te geven. Aan de hand daarvan wordt de eindafrekening opgesteld.  

Vraagt u zich af waar u bij hoort? Op uw factuur staat aangegeven met wie u contact kunt opnemen. Onze kleinzakelijke klanten (mkb/zzp) en particuliere klanten kunnen terecht bij de klantenservice van Evides. Onze grootzakelijke klanten kunnen voor vragen terecht bij onze relatiemanagers. 

Grootzakelijke klant    Kleinzakelijke / particuliere klant 
Verbruik is > 10.000 m³ per jaar Verbruik is < 10.000 m³ per jaar 
Evides ontvangt automatisch de meterstand Klant geeft jaarlijks meterstand door na oproep 
Facturatie op basis van werkelijk verbruik Facturatie op basis van maandelijks voorschot + jaarlijkse eindafrekening  
Klantvragen via relatiemanagers Klantvragen via klantenservice 

Wanneer wordt een klant aangemerkt als grootzakelijk bij Evides?  

Het kenmerk “grootzakelijk” gaat alleen over het verbruik. In de tarievenregeling die elk jaar nieuw wordt gepubliceerd staat grootverbruik gedefinieerd als verbruik van meer dan 10.000 m³ per jaar. Deze definitie van grootzakelijke klant is dus puur gesteld op de hoeveelheid water die u verbruikt. Er is niet meegenomen hoe belangrijk drinkwater is voor uw bedrijfsvoering. Evides voelt zich zeer verantwoordelijk voor de kwaliteit en kwantiteit van ons drinkwater. De levering daarvan nemen we voor al onze klanten heel serieus. 

© 2025